Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu Ne kadar Olmalı?

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu Ne kadar Olmalı?

05.05.2021 158

Yeni bir Facebook Sayfası oluşturdunuz ve bir Kapak Fotoğrafı eklemeniz isteniyor. Bir kaç fotoğraf buldunuz ve eklediniz ama nedense fotoğrafın orası burası hep çekiştirilmiş çıkıyor. Doğru boyutları bilmediğiniz için bir türlü tam olarak yerleşen bir resim bulamadınız.

Yazımızda Facebook Kapak Fotoğrafı boyutlarını, eklediğiniz içeriğe ait olması gereken ölüçüleri ve en güzel facebook kapak fotoğraflarından oluşan bir albümü bulabilirsiniz.

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutları Ne Kadar Olmalıdır?

Facebook Kapak Fotoğrafının genişliği 851 pixel, uzunluğu ise 315 pixel olmalıdır. Şunu unutmayalım ki bu boyutlar masaüstü cihazlar için tam ölçülerdir. Eğer bir akıllı telefondan bakacak olursanız genişliği 640 piksel, uzunluğu ise 360 piksel görürsünüz. Eski cep telefonlarında ise resim görüntülenmez.

Eklediğiniz kapak fotoğrafının minimum boyutları 399x150 piksel olmalı. Bu değerlerin altına inerseniz sağlıklı bir görüntü alamazsınız.

Sayfa açılma hızı açısından kapak fotoğrafının 100 kilobayttan küçük olması iyidir. Bu boyutu geçmemeye dikkat etmenizi öneririm. Bunun için JPG formatında bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Eğer resmi PNG formatında oluşturursanız resim kalitesi tabi ki daha iyi olacaktır ama sayfanın yükleme hızını düşürebilir. Ancak logo veya metin içeren sade bir fotoğraf ekleyecekseniz PNG formatını tavsiye ederim.

Facebook Profil Resmi Boyutu Ne Kadar Olmalıdır?

Sayfanızın profil resminin boyutları en az 180x180 piksel olmalıdır. Bu boyutlarda oluşturduğunuz bir profil resmi masaüstü bilgisayarlarda 160x160 piksel, akıllı telefonlarda 140x140 piksel ve klasik tip cep telefonunda 50x50 piksel olarak görünür.

 

Facebooka Eklenen İçeriğe Ait Fotoğraf Boyutu Ne Kadar Olmalıdır?

Blogunuzdan Facebook sayfanıza resimli bir içerik paylaşmak istiyorsunuz ve link eklerken resim büyük boyuta geçmiyor. Bunun için görüntü ekleye basıp resmi yeniden yüklemeniz gerekiyorki bu bile resmin büyük halini eklemenizi sağlamayabilir. İçerik fotoğrafının boyutu ne olmalı ki Facebooka linki ekler eklemez otomatik olarak resmin büyük hali içeriğe eklensin.

Bunun için Facebook sayfanızda paylaştığınız içeriğe ait fotoğraflarının boyutu 470x246 pixel olmalıdır. Blogunuzda yayınladığınız içeriklerinizin görselini bu boyuta ayarlamanız durumunda Facebook sayfanızdaki paylaşımlarda fotoğrafınız otomatik olarak büyük boyutta içeriğe eklenir.Bu makaleyi nasıl buldun?

27

24

24

26

26


İlgili MakalelerYorumlar


Ziyaretçi Sayacı
Bu Gün 49
Bu Ay 1253
Bu Yıl 10545
Toplam 10545

Web sayfamızı değerlendirir misiniz?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Çok Kötü

12/A Sınıf © 2020 - 2021
Değerlendirmeniz Kaydedildi