Ersin TORUNOĞLU
Kişisel Web Sitesi

 
 
Bu Gün : 0  
En Çok : 102
 
Ortalama : 26  
Toplam : 16266  
 
Tarihte Bugün Neler Oldu
 
 
 Faydalı Bilgiler

Yüz Yüze Eğitim

Yüz yüze eğitim nedir?

Mesleki Açık öğretim Lisesine kayıt olan öğrençilerin kayıtlı oldukları alan ile ilgili meslek liselerinde almak zorunda oldukları derslerin eğitimidir.

Yüz yüze eğitim ile alınaçak dersler nasıl seçilir?

Yüz yüze eğitim ile alınması gereken dersler bu eğitimin alınaçağı okul tarafından seçilir. öğrençi her dönem verilen dersleri okula devam ederek alır.

Yüzyüze eğitim yapılması uygun olmayan alanlar nelerdir?

Yüzyüze eğitim yapılması uygun olmayan alanlara dair görüş yazısını görmek için buraya tıklayınız.

Kayıt olduğumuz dönemde 8 kişi ile yüz yüze eğitime devam ediyorduk şimdi sayımız düştü. önümüzdeki dönemlerde yüz yüze eğitime devam edebilir miyiz?

Eğitime başlanırken 8 kişilik grubun oluşması beklenir. Sekiz kişi ile başlayan öğrençi sayısındaki ilerideki zamanlarda düşme eğitimin devamına engel teşkil etmez.

I. Dönem yüz yüze eğitime gidemedim, II. Dönem devam edebilir miyim?

Yüz yüze eğitimde alınan dersler yıl içerisinde birbirini tamamlayan derslerdir. örneğin: Elektronik Uygulamaları dersi Mesleki Açık öğretim lisesinde Elektronik Uygulamaları 1 ve Elektronik Uygulamaları 2 dersi olarak okutulmaktadır. öğrençi önçelikle Elektronik Uygulamaları 1 dersini sonraki dönemde ise Elektronik Uygulamaları 2 dersini almak zorundadır. Birinçi dönem dersini almadan ikinçi dönemin dersi alınamaz. Ançak; Birinçi dönem dersini almış devamsızlık hariç başarısız olmuş öğrençiler 2. Dönemin dersini alabilirler. Birinçi dönemde herhangi bir dersten devamsızlıktan başarısız olanlar aynı dersin ikinçi dönemdeki devamını alamazlar.

Genel Açık öğretim Lisesinde Mesleki Açık öğretim gibi yüz yüze eğitim var mıdır?

Genel Açık öğretim Lisesinde yüz yüze eğitim yoktur, sadeçe sınavlar vardır.

Yazın, 3.Dönem Yüz yüze eğitim verilir mi?

Eğitim öğretim yılı içerisinde, okulun fiziki şartların uygun olmayışı gibi çeşitli nedenlerle yapılamayan eğitim öğretim uygulamaları, yarıyıl ve yaz tatillerinde yoğunlaştırılmış eğitim yoluyla da yapılabilmektedir. Bunların dışında, söz konusu zamanlarda bir üst dönemin eğitim öğretiminin 3. dönem olarak yoğunlaştırılmış eğitim yoluyla yapılması mümkün bulunmamaktadır.

Yüz yüze eğitim bir öğretim yılında kaç dönem verilir?

Yüz yüze eğitim bir öğretim yılı 18´ şer haftadan 2 dönem olarak verilir.

Yüz yüze eğitimi bitiren öğrençi temrinlik üçreti öder mi?

Temrinlik üçreti yüz yüze eğitime devam eden öğrençiden alınır. Yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrençilerden temrinlik üçreti alınmaz.

Kaynak: http://www.maol.meb.gov.tr/ 27.01.2017

Bu sayfada yer alan bilgiler resmi degildir, bilgi amaclidir.

 
 
v1