Ersin TORUNOĞLU
Kişisel Web Sitesi

 
 
Bu Gün : 0  
En Çok : 102
 
Ortalama : 26  
Toplam : 16266  
 
Tarihte Bugün Neler Oldu
 
 
 Faydalı Bilgiler

Kayıt İşlemleri

Mesleki Açık öğretim Lisesine nerede kayıt yaptırabilirim?

Mesleki Açık öğretim Lisesine milli eğitim müdürlüklerinin görevlendirdiği meslek liselerinde kayıt yaptırabilirsiniz. Bu okulları ve açılan alanları görmek için tıklayınız.

Yeni kayıt yaptırdım. öğrencilik durumum ön kayıt öğrencisi olarak gözüküyor. Bu ne anlama gelmektedir?

Okul tarafından alınan kayıtlar, öğrencinin bilgileri sisteme aktarılıncaya kadar ön kayıt olarak gözükür. Tasdiknameli gelen öğrencilerin tasdiknamesindeki veriler sisteme okul tarafından aktarılır ve öğrenci Aktif öğrenci yapılır. Ortaokul diplomalı veya lise diplomalı öğrencilerin belgeleri tamam ise bunlarda sistemde aktif öğrenci yapılır.

Daha önce bir liseden mezun oldum. Yeniden Mesleki Açık öğretim Lisesine kayıt olabilir miyim?

Daha önce bir lise bitiren (bu örgün eğitimde bir lise veya açık öğretim lisesi de olabilir) Mesleki Açık öğretim Lisesine kayıt yaptırabilirler.

Yeni kayıt yaptırdım. Hemen arkasından kayıt yenileme yaptıracak mıyım?

örneğin 2013-2014 1. Döneminde yeni kayıt yaptıran öğrenciler, 2013-2014 yılı 1. Döneminde kayıt yenileme yaptırmazlar. Takip eden dönemlerde yeni kayıt yaptıran öğrencilerde kayıt yenilemek zorundadır. Daha somut ifade ile 2013 Ağustos-Eylül döneminde yeni kayıt yaptıran öğrenciler, aynı yıl içinde 2013 Ağustos-Eylül döneminde kayıt yenileme yaptırmazlar.

Kaynak: http://www.maol.meb.gov.tr/ 27.01.2017

Bu sayfada yer alan bilgiler resmi degildir, bilgi amaclidir.

 
 
v1